» Strona główna    » Kontakt
Animatorzy w Czerwińsku
Proszę Państwa, spotkanie dla animaniaków w Czerwińsku Nad Wisłą dobiegło końca. Ocena według mnie jest prosta: konkretna praca, prawdziwa integracja i Wspólnota przez duże "W". Myślę, że zgodzą się z tym wszyscy, bo nie zabrakło ani modlitwy, ani owocnego czasu warsztatowego, ani też dobrej zabawy! (Ani ciasteczek - jak to podkreślił jeden z animatorów)

Nasz upragniony meeting odbył się w dniach 23- 25 listopada 2007. Poprowadził go ks. Przemek Kawecki z pomocą animatorki Agnieszki Karwat, która rzetelnie przygotowała warsztaty pod hasłem:
"Walizka metodyczna animatora w stylu salezjańskim".
Tak! Jak przystało na porządnych animatorów - już teraz zaczynamy pakować nasze walizki do Różanegostoku! Wszystko po to, żeby w czasie wakacyjnych rekolekcji współpraca szła bez zarzutów. Ale nie tylko na wakacjach się skupiliśmy!
Radością wielką było zobaczyć, jak dużo dzieje się w naszych lokalnych wspólnotach. O tym słów kilka, bo mamy naprawdę powody do zadowolenia: sprawnie działający Białystok i Warszawę, Sokołów Podlaski, Nidzicę, Lublin, Ostródę, Gdańsk i Łódź. W każdym z wymienionych miast są ludzie, którzy spotykają się regularnie na modlitwie i dzieleniu się Słowem. I nie ważne, czy jest tam pięć czy pięćdziesiąt osób, ważny jest fakt, że chcą w ciągu roku rozwijać to co zdobyli w czasie rekolekcji wakacyjnych Zatem nie spoczywajmy na laurach. Saruel to nie tylko 2 połowa lipca, ale cały rok!
Zdecydowanie potrzeba nam formacji i ją obraliśmy sobie za główny cel tego sezonu, więc w planach już widnieje kolejna data spotkania animatorskiego, które miejmy nadzieję, odbędzie się niebawem.

Za spotkanie w Czerwińsku dziękujemy szczególnie ks. Sławkowi Piotrowskiemu, który tak ciepło przyjął nas pod swoje skrzydła.


Natalia Antosik