» Strona główna    » Kontakt
Rekolekcje Adwentowe

Białostocka wspólnota Saruel w dniach 4-6 XII 2009 wyjechała na rekolekcje adwentowe do pobliskiej Hermanówki. Choć było nas niewielu, dużo się działo.

Tematem właśnie minionego spotkania były: Wiara, Nadzieja oraz Miłość na podstawie encyklik papieża. Mam szczerą nadzieję iż każdy z nas wyjechałam z Hermanówki zbudowany choć jedną z nich! Konferencje i kazania głosili nam nasi niestrudzeni duszpasterze: ks. Tadeusz, ks. Przemek oraz ks. Adam. Oprócz głoszenia Słowa, posługiwali nam także sakramentami, rozmowami, radami… i za to im DZIĘKUJEMY.

Oprócz słowa były także czyny- cały dzień skupienia i rozważań ukoronowała adoracja Przenajświętszego Sakramentu. Śpiewy, komentarze, cisza, w blasku świec, w jedności- cudowna pożywka dla ducha!

Ale za duchem idzie i cało- je też trzeba było nakarmić! A stało się to na ognisku. I wbrew pozorom nie wystraszył nas mróz! Tańcząc i pląsając świętowaliśmy mikołajki, bo nawet Mikołaj nas odwiedził, oczywiście z workiem prezentów- a że wszyscy byli grzeczni to każdy mógł zjeść sobie pyszny jogurt i zagryźć go krówką (a tak dokładniej to wielką krową;)).

Reasumując wszystkiego było po trochu no i jedzenia dla wszystkich wystarczyło;)

Mam nadzieję, że ten wyjazd służył nie tylko mojemu zbudowaniu! Pomnażajcie i pielęgnujcie owoce które powstaną z ziarna tych rekolekcji!!

Z modlitwą

świr